Filtr do wody Odwrócona osmoza Aquaphor Morion RO

Dostępność: Dostępny od ręki
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 154,00 zł 1154.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Aquaphor
Kod produktu: 9581_RO

Opis

W skład zestawu wchodzi:

 1. Obudowa filtra ze zbiornikiem kumulacyjnym na wodę;
 2. Wymienne wkłady filtrujące: K5, K2, K50, K7M                             
 3. Stylowa chromowana wylewka do czystej wody;
 4. Wężyki podłączeniowe JG x 3 szt.;
 5. Obejma odpływu wody do kanalizacji;
 6. Przyłącze wody 1/2' z zaworem kulowym;
 7. Instrukcja obsługi w języku polskim;
 8. Dowód zakupu.

Filtr do wody Aquaphor Morion to niezwykle nowoczesny i kompaktowy system oczyszczania wody pitnej, znany również pod pojęciem odwrócona osmoza. Znacząco różni się on od dostępnych na rynku systemów odwróconej osmozy, dzięki zastosowaniu wbudowanego zbiornika na wodę i technologii DWAY (podwójna mineralizacja). Niewątpliwą zaletą filtra do wody Aquaphor Morion jest jego budowa, która pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w szafkach kuchennych. Preferowany jest montaż filtra bezpośrednio pod zlewozmywakiem.

Najważniejsze właściwości filtra do wody Aquaphor Morion M RO-101S:

Działanie: oczyszczanie mechaniczne, uzdatnianie, zmiękczanie, mineralizacja wody (Morion M)

Usuwane zanieczyszczenia:

 • znacząco zmniejsza twardość wody,
 • zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak rdza, czy piasek;
 • chlor, chloroform i inne organiczne związki chloru;
 • metale i metale ciężkie: żelazo, ołów, rtęć, miedź, aluminium;
 • produkty ropopochodne;
 • fenole;
 • azotany, azotyny;
 • preparaty farmaceutyczne, w tym antybiotyki i hormony;
 • bakterie (w tym Colie);
 • wirusy;
 • cysty;
 • sole wapnia i magnezu (twardość wody).
 • Przywraca wodzie zrównoważony zestaw zdrowych minerałów, w tym magnezu i potasu.

Etapy filtracji wody

 • Oczyszczanie wstępne polega na usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych takich jak: piasek, szlam czy rdza oraz na przygotowaniu wody do kolejnego etapu filtracji.
 • Filtracja osmotyczna polega na tym, że woda trafia do membrany RO, w której zostaje rozdzielona na wodę zupełnie czystą oraz wodę brudną, zawierającą wszelkie niepożądane zanieczyszczenia.
 • Mineralizacja wody polega na wzbogaceniu wody w odpowiednie ilości minerałów (wapń, magnez, sód i potas). Taka woda ma korzystny wpływ nie tylko na nasz organizm, ale również reguluje procesy fizjologiczne.

Technologie zastosowane w filtrze Aquaphor Morion:

Aqualen - jest to unikalny włóknisty materiał sorpcyjny stworzony przez Aquaphor. Jako integralna część wkładu, skutecznie redukuje on znajdujące się w wodzie metale ciężkie, takie jak miedź, żelazo, ołów, rtęć oraz izotopy promieniotwórcze. Ze względu na swoje właściwości hydrofilowe włókno Aqualen ułatwia przepływ wody przez wkład, zwiększając jednocześnie wydajność oczyszczania.

CFB - Carbon Fiber Block to blok węglowy, porowata struktura otrzymana w wyniku procesu zapiekania złoża aktywowanego węgla z rozdrobnionym polietylenem. Technologia tworzenia środowisk filtrujących o różnych poziomach porowatości w celu oczyszczania wody o dowolnym poziomie zanieczyszczenia. CFB pozwala znacząco wydłużyć okres użytkowania wymiennych wkładów filtrujących, nie powodując przy tym obniżenia jakości filtracji.

DFS - Dynamic Fixation of Silver (Dynamiczne utrwalanie srebra). Jony aktywnego srebra są wszczepiane do włókien Aqualen, zapewniając ochronę przed drobnoustrojami (bakteriami).

DWAY - Double Way - unikalna technologia podwójnej mineralizacji wody stosowana w systemie Aquaphor  Morion. Oczyszczona woda, współdziałając bezpośrednio z subkrystalicznym złożem dolomitowym, znajdującym się we wkładzie K7M zostaje wzbogacona w minerały takie jak: wapń, magnez, sód i potas. Taka woda nie tylko wywiera korzystny wpływ na nasz organizm, ale również reguluje procesy fizjologiczne.

ICM - Wkłady wytrzymają ciśnienie 45 atmosfer, są bardzo bezpieczne i wytrzymałe, zabezpieczone przed awariami hydraulicznymi.

WWT - Water on Water Tank - zbiornik wodno-wodny to wynik know-how Aquaphor. Dzięki niemu dwukrotnie zmniejsza się ilość wody odprowadzanej do kanalizacji, a koszty eksploatacji filtra obniżają się o 50%. WWT umożliwia efektywne użytkowanie systemu RO Aquaphor Morion nawet przy ciśnieniu wody wodociągowej tak niskim jak 1,9 atm. Technologia WWT pozwala na produkcję filtrów kompaktowych o znacznie mniejszych rozmiarach od obecnie dostępnych na rynku.

Click & Turn - Prosta wymiana wkładów, nie wymagająca użycia narzędzi. Wystarczy nacisnąć i przekręcić. 

HSS+ - Brak kontaktu z zanieczyszczeniami. Wkład jest w korpusie i podlega wymianie jako całość.

STC - Wykonanie z materiałów hipoalergicznych, zgodnie z normami DIN (Niemcy).

 

Stosowane wkłady:

K2 - wykonany zgodnie z technologią włókien węglowych z zastosowaniem włókna Aqualen i aktywowanego węgla kokosowego. Skutecznie usuwa z wody związki organiczne i aktywny chlor. Usuwa zanieczyszczenia do 3 mikronów. Jonowymienne włókno Aqualen ze zmodyfikowanymi selektywnymi związkami chelatującymi, skutecznie usuwa z wody metale ciężkie. Zawiera bezpieczne srebro w aktywnej formie jonowej.

K5 (K1-05) - wkład filtrujący wykonany w 100% z polipropylenu. Wykorzystywany jest jako filtr wstępny do zatrzymania zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak piasek i rdza. Chroni dalsze etapy filtracji. Usuwa zanieczyszczenia do 5 mikronów.

K7M (K1-07M) - Zmodyfikowane jonowymienne włókno Aqualen rozprowadza strumień wody po całej powierzchni filtracyjnej, co umożliwia uzyskanie najwyższej jakości filtracji. Filtr zawiera bezpieczne srebro w aktywnej formie jonowej. Filtr mineralizujący i wzbogacający wodę w wapń, magnez, sód i potas.

RO-50S - membrana osmotyczna stosowana jest w systemach odwróconej osmozy. Usuwa większość zanieczyszczeń występujących w wodzie wodociągowej, jak również oczyszcza wodę z bakterii, wirusów i cyst. Obniża nadmierną twardość wody z dowolnego poziomu początkowego. Membrana RO-50S pracuje z wydajnością 7,8 l/h.

Zalety filtra do wody odwróconej osmozy AQUAPHOR MORION M RO-101S

Filtr do wody odwrócona osmoza Aquaphor Morion M RO-101S pozwala na uzyskanie wody tak czystej i smacznej jak wysokiej jakości woda mineralna. Dzięki podwójnej mineralizacji woda jest wzbogacona w odpowiednią ilości minerałów, takich jak: wapń, magnez, sód i potas. Oczyszczona woda trafia do mineralizatora i współdziała ze specjalnie przygotowanym subkrystalicznym dolomitem, zawierającym minerały.

Filtr do wody Aquaphor Morion wyposażony jest w zbiornik kumulacyjny na wodę, w którym nie ma dodatkowego ciśnienia dla przefiltrowanej wody. Umożliwia to efektywne użytkowanie filtra nawet przy ciśnieniu wody tak niskim jak 2 atm., bez potrzeby stosowania dodatkowej pompki. Zbiornik może być wypełniony oczyszczoną wodą w ciągu zaledwie 1 godziny przy najniższym ciśnieniu roboczym.

Aquaphor Morion całkowicie usuwa zanieczyszczenia, dając 100% ochronę bakteryjną.

Podstawowe elementy filtra do wody:

 • 1- Obudowa filtra ze zbiornikiem kumulacyjnym
 • 2,3 - Bloki oczyszczania wstępnego
 • 4 - Blok membrany odwróconej osmozy
 • 5 - Blok mineralizujący wodę
 • 6 - Hydroautomatyka filtra

Stosunek wody drenażowej do przefiltrowanej wynosi 5:1 bez względu na ilość wody w zbiorniku i ciśnienie wody w wodociągu. W przypadku tradycyjnych filtrów odwróconej osmozy stosunek wody drenażowej do przefiltrowanej wynosi pomiędzy 10 a 15 przy ciśnieniu ok. 3 atmosfer i rośnie aż do całkowitego wypełnienia zbiornika.

Zakładając, że jednorazowo zazwyczaj zużywamy nie więcej niż 1-2 litry przefiltrowanej wody, Morion pozwala zaoszczędzić do 50% albo 9000 litrów wody rocznie.

Wkłady są łatwo wymienialne. Wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony w korpusie, a następnie wypiąć zużyty wkład i wpiąć nowy. To proste i solidne rozwiązanie pomoże szybko i samodzielnie wymienić wkład.

Zbiornik na wodę w filtrze Morion jest tak zaprojektowany, aby zapewnić łatwy dostęp do wszystkich elementów filtra podczas przeglądów technicznych. 

Dzięki wbudowanemu zbiornikowi wodno-wodnemu, filtr Aquaphor Morion jest wyjątkowo kompaktowy. Zbiornik wypełniony jest w całości w wodę przefiltrowaną, dzięki czemu filtr do wody odwrócona osmoza zajmuje 3 razy mniej miejsca w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem niż tradycyjne filtry odwróconej osmozy.

Wszystkie elementy filtra Morion M wykonane są z wysokiej jakości materiałów klasy spożywczej, wyprodukowanych w sposób ekologiczny.

Filtr jest zaprojektowany do pracy przy ciśnieniu wody z wodociągu od 2 do 6 atm, a przy krótkoterminowych wzrostach ciśnienia, może wytrzymać nawet do 21 atm.

  

Dane techniczne RO-101S Morion M:

 • Wymiary: 371x190x420 mm
 • Waga: 6,2 kg
 • Pojemność zbiornika: 5 L (1.3 Gal)
 • Czas napełniania zbiornika: ok 60 min
 • Wydajność: 190 l / dobę (50 Gal / dzień)
 • Stosunek wody przefiltrowanej do drenażowej: 1 : 5
 • Min i max ciśnienie robocze: 1,9-6,3 atm
 • Temperatura wody: 5-38°C (41-100°F)
 • Mineralizacja: 0.56 - 1.4 °dH (10 - 25 ppm)
 • pH po DWM: 6 - 7
 • Wymienne wkłady filtrujące: K5, K2, K50, K7M
 • Wylewka: oddzielna do wody pitnej.

PAMIĘTAJ, że zużyte wkłady filtrujące nie zaszkodzą wodzie, ale także jej nie oczyszczą - nie zapomnij wymienić ich na czas!

Wymiana wkładów:

Filtr osmotyczny AQUAPHOR rekomendowany jest do stosowania przez kobiety w ciąży.

Aby mieć pewność, że pijemy naprawdę czystą i bezpieczną wodę oraz przygotowujemy zdrowe posiłki dla naszych dzieci, należy bezwzględnie używać dobrego filtra do wody.

Aquaphor podlega corocznej certyfikacji zgodnie z normą ISO 9001, a filtry posiadają certyfikaty NSF, LGA i atest PZH.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl