Producenci
Aktualne Promocje
Filtr przepływowy wody DAFI wkład polipropylenowy
Filtr przepływowy wody DAFI wkład polipropylenowy
15,00 zł 11,99 zł
szt.
Aquaphor B25 Maxfor 3szt Wkład filtracyjny
Aquaphor B25 Maxfor 3szt Wkład filtracyjny
40,00 zł 24,00 zł
szt.
Filtr przepływowy wody DAFI wkład węglowy
Filtr przepływowy wody DAFI wkład węglowy
30,00 zł 24,99 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 4,0 l
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 4,0 l
30,00 zł 19,99 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 3,3l +Unimax
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 3,3l +Unimax
40,00 zł 29,99 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Dafi Start Stalowy 4,0 l + Unimax
Dzbanek filtrujący Dafi Start Stalowy 4,0 l + Unimax
40,00 zł 29,99 zł
szt.
Dzbanek do wody Dafi Astra LED Stal +Unimax +szklanki
Dzbanek do wody Dafi Astra LED Stal +Unimax +szklanki
59,99 zł 45,99 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 4,0 l + Unimax
Dzbanek filtrujący Dafi Start Biały 4,0 l + Unimax
40,00 zł 29,99 zł
szt.
Dzbanek filtrujący Dafi Start Stal 3,3l +Unimax
Dzbanek filtrujący Dafi Start Stal 3,3l +Unimax
40,00 zł 29,99 zł
szt.
Jak działa filtr z odwróconą osmozą?
Jak działa filtr z odwróconą osmozą?

Picie wody z kranu jest nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne. Niestety, nie we wszystkich miejscach w Polsce jest to możliwe. Zdarza się, że z kranu leci woda zanieczyszczona o nieprzyjemnym smaku lub zapachu. Zanieczyszczenia te mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka, a niekiedy w wodzie są wykrywane niebezpieczne bakterie m.in. Escherichia coli. Czy dzięki filtrom wykorzystującym odwróconą osmozę, można się przed nimi uchronić?

 

Zasady działania

Mogłoby się wydawać, że z kranu leci czysta woda – nie zawsze tak jest. Niestety, w warunkach domowych trudno wykryć niebezpieczne zanieczyszczenia, dlatego zwykle rezygnujemy z picia kranówki. Kupowanie wody w butelkach obciąża środowisko naturalne, gdyż jej produkcja generuje ogromne ilości odpadów oraz gazów cieplarnianych. O wiele prostszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w filtr, który montuje się, np. pod zlewem. Filtry wykorzystujące odwróconą osmozę, składają się z czterech części i to właśnie w czterech etapach przebiega proces oczyszczania wody.

 

Procesy filtracji wody:

 • Oczyszczanie wstępne – na tym etapie pierwszy filtr (K5) pozbywa się związków organicznych, aktywnego chloru i metali ciężkich, natomiast drugi (K2) uzdatniający filtr usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne, głównie w postaci piasku i rdzy.
 • Filtracja osmotyczna – woda jest przepuszczana przez membranę i na zasadzie odwróconej osmozy oddziela się wodę czystą od wszystkich pozostałych zanieczyszczeń, które są niewidoczne gołym okiem, w tym także od związków organicznych i nieorganicznych, soli, bakterii, wirusów i cyst. Membrana osmotyczna jest również odpowiedzialna za zmiękczanie wody.
 • Mineralizacja – w procesie filtrowania przez membranę, woda może stracić cenne minerały, dlatego jej ponowna mineralizacja jest bardzo ważna. Ostatni filtr (K7M) w Aquaphor Morion wykorzystuje unikalną technologię podwójnej mineralizacji, dzięki czemu oczyszczona woda wzbogacana jest w minerały takie jak: wapń, magnez, sód i potas. Taka woda nie tylko wywiera korzystny wpływ na nasz organizm, ale również reguluje procesy fizjologiczne.

 

Przed czym chronią filtry?

Wiele osób podchodzi sceptycznie do filtrowanej wody, jednak nie da się zaprzeczyć, że filtry wykorzystujące odwróconą osmozę, są niezwykle skuteczne. Dzięki nim z wody usuwa się:

 • rdzę;
 • piasek;
 • organiczne związki chloru;
 • metale oraz metale ciężkie;
 • produkty ropopochodne;
 • fenole;
 • azotany oraz azotyny;
 • antybiotyki i hormony;
 • bakterie;
 • wirusy;
 • sole wapnia i magnezu.

Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne dla domowników, ale także bezpieczne. Kupowanie wody w butelkach to droga inwestycja, natomiast woda w kranie kosztuje grosze. Filtrowanie pozwala również na zmniejszenie twardości wody, dzięki czemu pozbywamy się osadu z kamienia w czajniku czy ekspresie do kawy. Niektórzy narzekają na nieprzyjemny posmak wody z kranu – wynika on właśnie z zanieczyszczeń (szczególnie związkami chloru). Profesjonalne filtry wykorzystujące odwróconą osmozę eliminują go i sprawiają, że z kranu leci czysta i smaczna, krystaliczna woda mineralna.

 

Wady i zalety filtrów z odwróconą osmozą:

Większość dostępnych na rynku filtrów odwróconej osmozy zajmuje dużo miejsca, głównie za sprawą oddzielnego zbiornika na czystą wodę. Spotkać można również rozbudowane zestawy gdzie montowane są dodatkowe filtry, które nie zawsze mają wpływ na polepszenie jakości filtrowanej wody. Cena takich filtrów jest nieporównywalnie niższa w stosunku do produktów markowych. Takich „super okazji” należy się wystrzegać gdyż zazwyczaj są to produkty niskiej jakości i często niewiadomego pochodzenia.

Główną zaletą filtra do wody odwróconej osmozy Aquaphor Morion, dostępnego w sklepie CZEMProyal, jest wbudowany zbiornik na oczyszczoną wodę o pojemności 5 l. Ta kompaktowa budowa korpusu pozwala na montaż filtra w szafce kuchennej, bezpośrednio pod zlewozmywakiem. Kolejną zaletą filtra Morion jest niewątpliwie możliwość pracy przy niskim ciśnieniu w wodociągu i zawiera się w przedziale od 1,9 do 6,3 atm. Również wymiana wkładów filtrujących jest prosta, wystarczy wcisnąć przycisk w korpusie, wypiąć zużyty filtr i w identyczny sposób zamontować nowy.  Materiały, z których został wykonany filtr Aquaphor Morion, są przyjazne dla środowiska i nie wydzielają do wody niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu substancji. Do każdego filtra dołączona jest instrukcja obsługi i montażu w języku polskim, dlatego też nawet laik poradzi sobie z podłączeniem filtra do sieci wodociągowej.

 

Więcej szczegółowych informacji na temat filtra do wody Aquaphor Morion RO można znaleźć tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl