Odpowiednie główki jigowe są kluczowe, aby połów zakończył się sukcesem. Przy wyborze obciążenia należy uwzględnić wielkość przynęty, głębokość i ukształtowanie łowiska, a także na złowieniu jakich ryb nam zależy. Drapieżniki są wzrokowcami i każdy reaguje na inny kolor. Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość haka. W naszej ofercie znajdziesz główki jigowe spełniające wszystkie oczekiwania wędkarza. Sprawdź i zamów odpowiednie produkty.

Główki Jigowe

Jak dobrać odpowiednie główki jigowe?

Proces wyboru powinien zacząć się od doboru odpowiedniej wielkości haka, do wielkości gumy, którą masz zamiar uzbroić. Nie może być za krótki, ponieważ nie dosięgnie ryby skubiącej przynętę, ani za długi, gdyż wabik straci swoje atrybuty. Główki jigowe powinny mieć taką wielkość, aby ich punkt wyjścia na grzbiecie gumy, wypadał mniej więcej po środku jej długości. Najprostszym sposobem jest przyłożenie główki i sprawdzenie odpowiedniej długości haczyka.  Przy wyborze gramatury główki należy kierować się głębokością oraz ukształtowaniem łowiska. Lżejsza główka jigowa może okazać się skuteczniejsza przy łowieniu drapieżników pływających w toni łowiska, a cięższe, gdy chcemy złowić okazy zamieszkujące lub żerujące przy dnie zbiornika. Warto też zasięgnąć języka u bardziej doświadczonych kolegów po kiju o ich sposoby na łowienie ryb. Każdy może zdradzić Ci ciekawostkę, której nie znajdziesz w żadnym poradniku czy książce.

Główki jigowe – kolor ma znaczenie

Każdy drapieżnik inaczej reaguje na różne kolory przynęt. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka różnych, aby sprawdzić, która da najlepszy efekt. Dobrze, gdy mają one błyszczące dodatki na przykład brokat. W naszej ofercie znajdziesz główki jigowe w najróżniejszych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym, fioletowym, różowym czy standardowo ołowianym. Intensywne barwy z brokatowymi elementami skutecznie prowokują do ataku sumy, szczupaki, okonie, sandacze, pstrągi. Każda główka jigowa jest dobrej jakości i idealnie wyważona, dzięki czemu gwarantuje skuteczny połów. Bardzo ostry hak zapewnia dobre zacięcie podczas brania, a dzięki odporności na rdze będzie Ci on służył długi czas. Zamów już dziś i ciesz się udanym wędkowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl