Producenci
Instrukcja obsługi dzbanek Aquaphor Provence

Dzbanek filtrujący z wymiennym wkładem AQUAPHOR

Dzięki zastosowaniu włóknistych materiałów sorpcyjnych AQUALENТМ i najlepszych gatunków aktywowanego węgla, filtr skutecznie usuwa z wody nieprzyjemny smak i zapach, oczyszcza ją ze związków organicznych, żelaza i metali ciężkich, a także z innych szkodliwych zanieczyszczeń. Obniża on również nadmierną twardość wody, zapobiegając gromadzeniu się kamienia. Jako środek bakteriostatyczny zastosowano modyfikację włókna AQUALENТМ, zawierającą srebro (patenty USA Nr. 6,299,771; 6,514,413).

ROZWIĄZANIE Z POKRYWKĄ "FLIP-TOP" Z MECHANICZNYM WSKAŹNIKIEM ZUŻYCIA WKŁADU
Dzięki systemowi FLIP-TOP można łatwo napełnić dzbanek wodą bez zdejmowania pokrywki. Wystarczy nacisnąć przycisk i otworzyć środkową część pokrywki, ustawiając ją w pozycji pionowej. W ten sposób można łatwo napełnić dzbanek wodą.

UŻYWANIE WSKAŹNIKA:
Podczas wymiany wkładu filtrującego należy ustawić wskaźnik, przekręcając strzałkę licznika do pozycji, odpowiadającej pełnej wydajności wkładu – należy ustawić strzałkę na początku części skali tak, aby pokrywała się z pierwszą kreską na skali.
W miarę użytkowania filtra, strzałka będzie się obracała w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara i pokazywała, jaki procent wkładu pozostał jeszcze do wykorzystania. Kiedy strzałka znajdzie się na czerwonym polu, będzie to oznaczało, że wkład należy bezwzględnie wymienić.

UWAGA!
W zależności od jakości wody, okres użytkowania wkładów może ulegać nieznacznym odchyleniom. Wskaźnik zużycia wkładu ułatwia określenie średniego okresu użytkowania wymiennego wkładu filtrującego do usuwania zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. W przypadku występowania w wodzie wielu zanieczyszczeń nierozpuszczalnych (osad, podwyższona mętność itp.) może dojść do wcześniejszego zatkania się wkładu i zakończenia okresu użytkowania wcześniej niż mógłby wskazywać na to wskaźnik zużycia wkładu.

ZALECENIA DO UŻYTKOWANIA
Przed rozpoczęciem korzystania z filtra oraz przy każdej wymianie wkładu, należy umyć dzbanek, pokrywkę i lejek filtra ciepłą wodą z delikatnym detergentem. Pokrywki ze wskaźnikiem zużycia wkładu nie wolno myć w zmywarce.
Proszę korzystać tylko ze świeżo przefiltrowanej wody. Dzbanek filtrujący jest przeznaczony do oczyszczania wody wodociągowej. W przypadku nie korzystania z filtra do wody przez dłuższy czas (np. podczas urlopu) należy dwukrotnie przefiltrować wodę i ją wylać. Chronić filtr przed uderzeniami i upadkami, nie umieszczać w pobliżu urządzeń grzewczych. Chronić przed zamarznięciem.
Utylizacja zgodnie z zaleceniami ekologicznymi, sanitarnymi oraz innymi wymogami określonymi prawem w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.
*Podczas transportu z wkładów może wytrącić się pył węglowo-mineralny, który może być widoczny przy pierwszym użyciu dzbanka. Taką wodę należy wylać. Nie oznacza to jednak, że wkład jest uszkodzony.

GWARANCJA PRODUCENTA
Okres gwarancyjny filtra do wody (bez wymiennego wkładu filtrującego) – 6 miesięcy od daty zakupu.
Okres użytkowania filtra do wody (bez wymiennego wkładu filtrującego) – 5 lat od daty zakupu.
Wydajność wymiennego wkładu filtrującego A5, A5 Mg – 350 litrów przefiltrowanej wody wodociągowej, co pozwala na użytkowanie wkładu do 3 miesięcy przez 3-osobową rodzinę.
Wydajność wymiennego wkładu filtrującego może się zmieniać w zależności od jakości wody (od dużej ilości związków, od zwiększonej twardości). Po upływie okresu użytkowania wkładu, wkład należy wymienić.
Okres przechowywania filtra do wody do rozpoczęcia użytkowania – 2 lata przy temp. +5 …+40 °C i zamkniętym opakowaniu.
Reklamacje dotyczące jakości produktu należy zgłaszać do sprzedawcy bądź producenta. Reklamacje dotyczące filtra z uszkodzeniami mechanicznymi nie będą rozpatrywane.
Producent ma prawo do udoskonalania konstrukcji filtra bez oznaczania w instrukcji obsługi.
Data produkcji i kontroli jakości znajduje się na pudełku.

Sprawdź ofertę dzbanków filtrujących Aquaphor Provence.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl